PixelBud Ostróda

Domy w Ostródzie

Zazwyczaj wybór między domem a mieszkaniem utożsamia się z alternatywą – miasto albo wieś, ewentualnie miasto albo przedmieścia. Jednak w obrębie miast również występuje budownictwo jednorodzinne. Możesz więc kupić dom, jednocześnie nie łącząc tego z rezygnacją z wygód, jakie niesie ze sobą mieszkanie w obrębie aglomeracji. W tym artykule szukamy odpowiedzi na to, czy dom w mieście to dobre rozwiązanie.

Zacznijmy od tego, jakie są zalety zamieszkania w mieście. Na pewno jest to dostęp do rozbudowanego zaplecza handlowego oraz usługowego. Czyli chodzi o dostęp do wszelkiej maści sklepów, w najbliższym sąsiedztwie, a także do banków, rzemieślników, ubezpieczycieli czy restauracji. Do tego na miejscu znajdują się też wszystkie, albo większość, urzędów – załatwienie sprawy w nich nie wymaga więc odbywania podróży.

Kolejna zaleta miasta do dostęp do publicznego transportu. Nawet jeśli preferujemy przemieszczanie się własnym samochodem, jest to istotna alternatywa, np. w sytuacji, gdy auto się zepsuje. Również starsze dzieci można przestać wozić i przestawić je na korzystanie z autobusów lub tramwajów. Tutaj jeszcze jedna istotna sprawa – w mieście znajdują się szkoły każdego szczebla, więc to także duże udogodnienie.

Jeśli masz rodzinę na miejscu, zamieszkiwanie w mieście pozwoli ci częściej ją widywać. Po prostu łatwiej do siebie dotrzeć. Warto też wspomnieć o ofercie wydarzeń kulturalnych – kina, teatry, wystawy czy koncerty sprawiają, że życie w mieście jest po prostu ciekawsze.

Co zatem z mieszkaniem poza miastem? Zazwyczaj pozwoli ci żyć w spokojniejszej okolicy, chociaż nie jest to regułą. Jest to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie kontakt z naturą. Do tego dochodzi dostęp do dużo większej przestrzeni prywatnej. Poza miastem ceny gruntów są niższe, więc możesz posadowić dom na większej działce.

Jakie są więc zalety domów w mieście? Jest to połączenie zalet obydwu omawianych powyżej rozwiązań. Jednak należy też pamiętać o tym, że jest to również połączenie pewnych wad.

Dom w mieście pozwala korzystać z udogodnień, jakie daje życie w mieście. Chociaż poziom prywatności często nie będzie tu taki sam jak poza miastem. Po pierwsze zazwyczaj zabudowa jest gęstsza. Po drugie – w sąsiedztwie mogą znajdować się wielokondygnacyjne budynki mieszkalne i z okien mieszkań położonych na wyższych piętrach będzie doskonały widok na naszą posesję. Miasto również wiąże się z większym poziomem hałasu. Chociaż to nie jest regułą, ponieważ w pobliżu dużych miast wiele domów zlokalizowanych jest w pobliżu obwodnic lub dróg dojazdowych, na których jest duże natężenie ruchu.

Domy na sprzedaż w Ostródzie są zazwyczaj dużo droższe niż te pod miastem. To głównie z tego wynika trend wyprowadzania się ludzi na przedmieścia – po prostu za cenę dużego mieszkania można mieć swój dom. Taka sama nieruchomość, ale już w aglomeracji, to często prawdziwy luksus. Przy czym zazwyczaj działka i tak będzie mniejsza, niż gdy decydujemy sie na zamieszkanie pod miastem lub na wsi.

Sprawdź nasze

Sprawdź nasze

aktualne ogłoszenia
Domy na sprzedaż w Ostródzie